szerda, szeptember 30, 2015

Kókuszolajos Brownie (paleo)


Megfeledkeztem erről a receptről. Ez történt. Pedig ez egy nagyon dekadens, és nagyon paleos finomság. Megérdemli, hogy megkapja az illő hírverést. Ez a brownie nagyon csokis, de amolyan felnőttes módon, nem töményen-szájösszeragadósan-édesen, hanem amolyan mély, kakaós ízzel hódít. Én törökmogyorót tettem bele annó, mert Katarban könnyű volt hozzájutni, de bármi mehet bele, akár még málna is vagy áfonya, ohh! Egyébként valami szuper lenne, ha itthon is elérhető lenne mindenféle mag negyed kilós kiszerelésekben, mint a Közel-Keleten. Hahó importőrök, itt egy jó tipp, a paleósok nagyon buknának rá! ;)












hétfő, szeptember 07, 2015

Pocak Panna nyomtatott formában is




Régi vágyam vált valóra ezzel a nyomtatott sorozattal, végre a kezemben foghatom a receptjeimet, gyönyörű, fényes papíron!
Az Elektra kiadó nyomtatásában megjelentek a receptjeim az 1x1 konyha sorozatban, keressétek a Libri, Bookline, Spar, Interpar, Auchan és Tesco polcain!


hétfő, május 11, 2015

Gluténmentes, Vegán Pizza (glutén/tej/tojás mentes)



Láthattatok már egy jó pár vegán, vagy csak tojásmentes receptet a blogon, és ez annak köszönhető, hogy tavaly csináltattam egy sok ételre kiterjedő allergia vizsgálatot vérből, és a végeredmény az volt, hogy érzékeny vagyok a tojásra is (többek között). Ennek ellenére szoktam használni tojást, de nem olyan mennyiségben, mint régen, igyekszem elkerülni. Nem mellesleg a tojás ízét sem szeretem, talán az érzékenységem magyarázza, miért is utáltam mindig a tojásrántottát (még az illatát is).
Ezen túlmenően szüleimnél is kijött a tojás érzékenység, így mindenképp szerettem volna alkotni egy olyan pizza receptet, amivel megörvendeztethetem őket, és amit utána Édesanyám is játszi könnyedséggel tud reprodukálni a saját konyhájában.
Ha magunknak (nekem és férjemnek) készítek pizzát, akkor mindig igazi sajtot teszek rá, azonban most Édesanyám kedvéért vettem vegán sajtot és az kerül rá. Meg kell mondanom, hogy meglepően krémes és finom volt kisülve.

Folyamatfotók: (1) a tésztát a szilikonos sütőpapírra borítom és lefedem folpakkal, (2) a folpak fölé helyezett fa nyújtódeszkával elkezdem nyújtani, vagyis inkább lapítani a tésztát (játszi könnyedséggel), (3) a tészta méretre lapítva, (4) jöhet az isteni házi pizza szósz, házi paradicsomból (Köszönet szüleimnek, akik szeretettel gondozták a paradicsomokat, így különlegesen édesek lettek). 

Túl sokat nem fűznék hozzá, talán még csak annyit, hogy persze nem olyan az íze és az állaga, mint a bolti pizzáénak, de aki gluténérzékeny és nem használ előszeretettel gluténmentes liszteket, hanem magának "kotyvaszt" az nagyon fogja értékelni az ízt. Nekem szüleim pl. sosem szerették az igazi pizzát, még Olaszországban sem, inkább éheztek (én is) de ezt imádják. Szerintem a titok a házi paradicsom szószban van. 

Mellesleg azért nem szeretem használni a bolti GM lisztkeverékeket, mert szinte 90%-uk kukoricából van a többi pedig burgonya, így őrülten magas a keményítő és cukor tartalmuk és ezzel nem egyezek sem eszmeileg sem pedig gyomorilag. Viszont a házi liszt keverékeim szuperek, szerintem. :)


A receptért kattints ide!


A receptet a Kifőztük ingyenes online gasztro magazin májusi számában olvashattátok!


szerda, április 01, 2015

Paleo Tabbouleh (paleo)


Itt van az április, itt van a tavasz! Reméljük tartósan napsütéses, egyre melegedő idővel. 

És ha már tavasz, akkor petrezselyem: Magyarországon nem használjunk túlzó módon, szórunk kicsit a tyúkhús leveshez és a petrezselymes krumplihoz, azonban a friss petrezselyem még egy sokkal jobb felhasználási módját ajánlom figyelmetekbe, ez a Tabbouleh. 

Ha a Tabbouleh receptjéből indulunk ki, bátran mondhatjuk, hogy az arabok óriási rajongói lehetnek a petrezselyemnek, hiszen egy előételük/salátájuk főszereplőjévé tették a zöld szépséget. Amikor először megkóstoltam, nem tudtam róla, hogy eredetileg gabona terméket tesznek hozzá, így pórul jártam, de az ízén felbuzdulva elkészítettem egyszer és majd sokszor paleo köretként a gluténmentes változatát, ami egyébként valami fantasztikus húsok és halak mellé. Friss, kirobbanóan zöld ízvilága azt üvölti a szánkba: tavasz! Még a petrezselymet kevésbé szerető Édesanyám is óriási rajongója lett, és legnagyobb meglepetésemre, rendszeresen készíti amíg a petrezselyem bírja a kis kertben.
Eredetileg friss menta is kerül ebbe a csodás salátába, de ne hanyagoljuk akkor sem, ha nincs mentánk, önmagában petrezselyemmel is készülhet. 

Számtalan, egészségünkre jótékony hatása van, melyekről itt olvashattok: http://www.egeszsegtukor.hu/gyogynoveny-lexikon/petrezselyem.html.




kedd, március 31, 2015

Brokkoli Domináns Stir-fry (paleo)


Ez egy ultra gyors és isteni finom ebéd volt a múlt héten. Posztoltam róla egy gyors fotót Facebookra, Maradt előző napról egy kis oregánós-kakukkfüves csirke comb és ahhoz raktam fel friss zöldségeket és átsütüttem az egészet a serpenyőben. Olyan egyszerű a recept, hogy csak ide fogom beírni a receptet. A brokkolit mindenkinek ajánlom, én jelenleg állandóan tudnám enni, annyira kívánom. 

Amikor azt mondom valakinek, hogy narancsot, vagy almát vagy brokkolit kívánok szörnyen, akkor általában azt mondják, hogy fura vagyok, hogy ilyen egészséges dolgokat kívánok. Lányok, Ti is voltatok úgy a 9 hónap alatt, hogy normális dolgokra voltatok rákattanva? 



Brokkoli Domináns Stir-fy paleo ebéd recept
2 főre

2 csirke mell (előző napról maradt, oregánós-kakukkfüves)
2 ek napraforgó olaj
1 lila hagyma 
1 kaliforniai paprika
3/4-ed brokkoli (maradékot felaprítva, megmosva, lefagyasztom)
kakukkfű, só, bors, gm balzsam ecet

Az forró olajra dobom a felcikkezett hagymát, paprikát és a brokkolit. Megszóróm a fűszerekkel és közepesen-nagy lángon főzöm néha megdobálva keverés helyett. Amikor a brokkoli kezd puhulni hozzá adom a felaprított húst, meglocsolom a balzsam ecettel és még főzöm pár percig. Nem hagyom a brokkolit teljesen összesni.