Őrült idő van itt. Annyira őrült szél van (100mph), hogy a rendőrség vörös riasztást rendelt el, az egyetemről pedig hazaküldték a dolgozókat, vagyis melegen ajánlották a még nappali hazamenetelt, ugyanis estére rosszabb lesz állítólag... Én a mai napon hivatalos ügyben igyekeztem valahova gyalog. Hiba volt. Télikabát, alatta zakó, ing, farmer és egy ultra szuper és meleg, eredeti birka bőr csizma. Az eredmény: mintha beleugrottam volna az Északi-tengerbe ebben a szerelésben, plusz még ehhez jött az olyan erősségű szél (mondtam már, hogy 100mph??) hogy többször majdnem kilökött az útra a járdáról, pedig azért nem vagyok negyven kiló vasággyal. Mindemellett lezárták a hidakat is, ami egy kissé megbénítja a busz közlekedést. Valamint majdnem négykézláb másztam fel az első emeletre, ahol lakunk, hogy bejussak az ajtón ahhoz pedig kapaszkodnom kellett a korlátba az egyik kezemmel, másikkal pedig valahogy kinyitni az ajtót.
Nem vagyok egy vinnyogós típus, de ez az idő durva. Ilyenkor két dologot lehet tenni:
1) beugrani a forró kádba amilyen gyorsan csak lehet egy nagy bögre forró, whiskys Earl Grey teával (bizony, whiskyvel fantasztikus és gyorsabban melegít is!);
2) besütizni. Méghozzá paleo sütivel.
Én mind a két opciót mosolyogva pipálom. Besütizésem eszköze pedig ez az isteni répás cupcake volt, ami egyébkétn sima muffinként is megállja a helyét. Az én Kedves Répatorta-kerülő Párom is hümmögve pusztította, én aztán tudom, hogy a legnagyobb elismerés.
A répa íze nagyon klasszul olvad egybe a mandulával, a datolya, a meleg fűszerek és a tetején lévő kesukrém pedig egyszerűen mennyei, ünnepi párost alkotnak. A piskóta nagyon puha, nem az a fajta tészta amit simán lehet törni - ez puha, omlós, nedves piskóta. Nekünk nagyon bejött, remélem Nektek is beválik! :)
%2Bfel.jpg)








