A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cupcake / minitorta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cupcake / minitorta. Összes bejegyzés megjelenítése

csütörtök, december 08, 2011

Répás cupcake mandarinos kesukrémmel - Karácsonyra hangolva (paleo)



Őrült idő van itt. Annyira őrült szél van (100mph), hogy a rendőrség vörös riasztást rendelt el, az egyetemről pedig hazaküldték a dolgozókat, vagyis melegen ajánlották a még nappali hazamenetelt, ugyanis estére rosszabb lesz állítólag... Én a mai napon hivatalos ügyben igyekeztem valahova gyalog. Hiba volt. Télikabát, alatta zakó, ing, farmer és egy ultra szuper és meleg, eredeti birka bőr  csizma. Az eredmény: mintha beleugrottam volna az Északi-tengerbe ebben a szerelésben, plusz még ehhez jött az olyan erősségű szél (mondtam már, hogy 100mph??) hogy többször majdnem kilökött az útra a járdáról, pedig azért nem vagyok negyven kiló vasággyal. Mindemellett lezárták a hidakat is, ami egy kissé megbénítja a busz közlekedést. Valamint majdnem négykézláb másztam fel az első emeletre, ahol lakunk, hogy bejussak az ajtón ahhoz pedig kapaszkodnom kellett a korlátba az egyik kezemmel, másikkal pedig valahogy kinyitni az ajtót. 

Nem vagyok egy vinnyogós típus, de ez az idő durva. Ilyenkor két dologot lehet tenni: 
1) beugrani a forró kádba amilyen gyorsan csak lehet egy nagy bögre forró, whiskys Earl Grey teával (bizony, whiskyvel fantasztikus és gyorsabban melegít is!);
2) besütizni. Méghozzá paleo sütivel. 

Én mind a két opciót mosolyogva pipálom. Besütizésem eszköze pedig ez az isteni répás cupcake volt, ami egyébkétn sima muffinként is megállja a helyét. Az én Kedves Répatorta-kerülő Párom is hümmögve pusztította, én aztán tudom, hogy a legnagyobb elismerés. 
A répa íze nagyon klasszul olvad egybe a mandulával, a datolya, a meleg fűszerek és a tetején lévő kesukrém pedig egyszerűen mennyei, ünnepi párost alkotnak. A piskóta nagyon puha, nem az a fajta tészta amit simán lehet törni - ez puha, omlós, nedves piskóta. Nekünk nagyon bejött, remélem Nektek is beválik! :)




hétfő, augusztus 01, 2011

Habkönnyű áfonyás-mandulás muffinok (paleo)






Imádom az áfonyát. Ilyenkor, áfonyaszezonban, igyekszem minden létező ételt áfonyával dúsítani. Legjobb persze nyersen fogyasztani az édes kis antioxidáns-bombákat, de ha az embert elkapja az ihlet, akkor bizony nehéz visszafognia magát, én magam pedig kicsit sem próbálom visszafogni ilyen téren. 
Így esett, hogy édes, mézes, mégis könnyű (van benne citrom is) kis muffinok készültek teletömve áfonyával. Amiket aztán gyorsan meg is kellett ismételnem rendelésre másnap, majd harmadnap és...azóta is készítem őket szorgosan. Édesanyám egyébként egyszerűen csak "marcipános" muffinnak hívja őket, mert valamiért van egy kis beütése a méz és a mandula miatt...
Soknak tűnik az áfonya adag így ránézésre, de ha van belőle bőven, akkor szerintem ne csak mutatóba tegyünk a tésztába. Antioxidánst mindenkinek!

Édesanyám kedvenc csészéjében igazán csinosan mutatnak a kis bogyók, bár számomra tenyérből is ugyanolyan kívánatosak...

Tipp: Mindenképp készítsünk dupla adagot, ugyanis nem éri meg  még azt sem, hogy kihűljön. 


Számomra ellenállhatatlan látvány, ahogy a kis éjsötét csodabogyók süllyednek az édes "tésztában"...


péntek, április 02, 2010

Répa cupcake karamellizált dióval

Bevallom, ez a cupcake ugyanaz a recept, mint az előző, csak nem akartam egy bejegyzésbe rakni a két képet. :-) A tetejére a karamellizált dió úgy készült, hogy nádcukorból karamellt készítettem (víz nélküli módszerrel) majd beledobtam egyenként az egész diókat és megforgattam benne, majd óvatosan kiraktam egy sütőpapírra. Nagyon finom és szerintem nagyon dekoratív. Recept itt található.


Répás cupcaket minden nyuszinak!


Be kell vallanom, csak félig répás, no nem azért, mert kispóroltam belőle a répát, hanem mert szeleburdi nyuszi voltam, mikor vásároltam és csak 1 répát hoztam haza, ami csak a fele a megadott mennyiségnek. Nem ijedtem meg, kipótoltam még dióval és kókusszal. A liszt 4/5-e pedig teljes kiőrlésű liszt lett, így nem csak finom, de egészséges és laktató is. A kókusz nagyon kellemes aromát ad a diós-répás tésztának. A cukor mennyiségét szintén csökkentettem (na de nem én lennék, ha nem tenném így), azonban a répatortához dukáló sajtkrém maradt a régi, bevált recept. Isteni finom lett!
Minden kis nyuszinak jó rágcsálást, és boldog húsvéti ünnepeket kívánok!
A marcipán nyuszit is én készítettem életemben először! Szerintem aranyos lett!

Hozzávalók: 13 db-hoz
  • 120 g vaj
  • 150 g cukor
  • 3 tojás
  • 1/2 citrom reszelt héja
  • 2 ek citrom leve
  • 150 g teljes kiőrlésű liszt
  • 40 g sima liszt
  • 1/2 tk fahéj, szódabikarbóna, sütőpor, só
  • 120 g répa reszelve
  • 70 g dió durvára aprítva
  • 40 g kókusz reszelék
Elkészítés:
  1. A vajat a cukorral habosra keverem, majd hozzáadom a tojásokat és a citrom héját és levét, habosra keverem.
  2. A kétfajta lisztet összekeverem a fahéjjal, szódabikarbónával, sütőporral és sóval, majd hozzákeverem a vajas-tojásos krémhez.
  3. A reszelt répát, diót és kókuszreszeléket is belekeverem és kész a tészta. 
  4.  175°C-on 20-25 percig sütöm. Tortarácsra rakva hagyom hűlni.
A sajtkrémhez az elkészítése a blogomban itt található, a hozzávalókat pedig negyedeltem, íme:
  • 125 g Philadelphia natúr sajtkrém
  • 30 g szobahőmérsékletű vaj
  • 80 g porcukor
  • 1/2 tk vanília aroma 

    csütörtök, október 01, 2009

    Kókuszos-málnás cupcake


    Ezt a kókuszos muffint lehet kombinálni bármilyen krémmel, (önmagában is csodás) én most málnás krémmel kombináltam és a végeredmény nagyon üdítő. A muffin nem száraz egyáltalán, hanem lágy és omlós, teljesen áthatja a kókusz íze (mely egyébként kellőképp megzsírozza a tészát így az finom puha marad). A málna pedig tökéletes a vajas-tejszínes krémbe, nagyon üdítőleg hat. Legközelebb még több málnát rakok hozzá és mondjuk csokoládés muffinnal kombinálom. A kombinációk száma végtelen.

    Hozzávalók a muffinhoz:
    • 50 gr liszt (nálam fele teljes kiörlésű)
    • 0,5 kk sütőpor
    • 0,5 kk szódabikarbóna
    • csipet só
    • 80 gr kókuszreszelék
    • 43 gr cukor
    • 30 gr nádcukor
    • 5 ek olaj
    • 2 tojás
    • kókuszlikőr (Malibu)
    Hozzávalók a krémhez:
    • vaj szobahőmérsékleten
    • porcukor ízlés szerint
    • vanília aroma
    • málna
    • tejszín

    A muffin elkészítése:
    1. Melegítsük elő a sütőt 175°C-ra, a muffin formákat pedig béleljük ki papírkosárkákkal.
    2. A tojásokat verjük habosra a cukorral, majd adjuk hozzá az olajat, mandulalikőrt.
    3. Egy másik edényben keverjük össze a száraz hozzávalókat.
    4. A száraz hozzávalókat öntsük a tojásos keverékbe, majd jól keverjük el. Adagoljuk a muffin kosarakba és 175°C-on süssük kb. 18-20 perc alatt készre.

    A krém elkészítése:
    1. A vajat alacsony fokozaton verjük habosra a cukorral.
    2. Adjuk hozzá a vanília aromát és a tejszínt (melynek mennyisége ízléstől függ), végül a málnát. Tipp: ha nem szeretnénk málnamagokat a krémben, akkor szűrőn át kiskanállal csak a levét nyomkodjuk a krémbe.

    Málnakrém helyett egyszerűen olvasztott csokoládéval is meg lehet kenni.